Skip to Content

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

30 maja 2026 przez
NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
Parafia

1.Na nabożeństwa czerwcowe zapraszam w niedziele o godz. 10.40.

2. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msza św. w Naszym kościele o godz. 09.00. Serdecznie zapraszam na Mszę św. o godz. 11.00 do kościoła pw. NMP Gwiazdy Morza, a po niej na procesję do czterech ołtarzy. Nasza parafia przygotowuje ołtarz przy ul. Grunwaldzkiej. Osoby chętne do pomocy zapraszam we środę na godz. 19.00. Najpierw do Naszego kościoła, stąd przewieziemy stelaż i inne dekoracje na miejsce usytuowania I ołtarza. 

Plan procesji: 

I ołtarz (ul. Grunwaldzka) - przygotowuje Nasza parafia.

II ołtarz (ul. Pułaskiego) - mieszkańcy osiedla Dunina

III ołtarz (ul. Dunina) - Wspólnota Neokatechumenalna;

IV ołtarz (przy Pomniku Państwa Podziemnego) - mieszkańcy Przewłoki.

3. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów w czasie procesji. Próba w poniedziałek o godz. 18:30 w kościele NMP Gwiazdy Morza w Ustce, a tegoroczne dzieci pierwszokomunijne z Naszej parafii przychodzą w swoim strojach na procesję. Zachęcam Naszych parafian - żołnierzy chętnych do uczestniczenia aktywnie w procesji w mundurach polowych, a zarazem do niesienie chociaż jeden odcinek paramentów procesyjnych tak jak to ma miejsce w innych parafiach garnizonowych czy wojskowych, dla podkreślenia uczestnictwa wojska w celebracji liturgicznej.

4. W pierwszy piątek miesiąca możliwość spowiedzi od godz. 16.30. Msza św. pierwszopiątkowa o godz. 17.00.

5. Biskup Polowy udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych w piątek 5 czerwca br.

6. Wczoraj na terenie placu kościelnego odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia rodziny wojskowej oraz Dnia Dziecka. Bardzo dziękuję za udział od najmłodszy do najstarszych oraz Dowódcy Garnizonu Ustka i Dowódcom / Komendantom / Szefom jednostek Naszego garnizonu za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia i przygotowanie stoisk promocyjnych. Szczególnie podziękowania składam  Komendantowi 6 WOG-u i Grupie Zabezpieczenia za wykonanie ogrodzenia wokół miejsca ogniskowego i skarpy wiodącej do lasu oraz inne prace konserwatorsko - naprawcze kompleksu kościelnego.

7. W czasie Oktawy Bożego Ciała codziennie Msze św. o godz. 17.00, zakończone we czwartek 11 czerwca Mszą św. z poświęceniem wianuszków oraz błogosławieństwem dzieci. 

8. Za tydzień zbiórka do puszek na świątynie Opatrzności Bożej w Warszawie w ramach Święta Dziękczynienia. Bóg zapłać za ofiary.