1. W poniedziałek drugi dzień Zielonych Świąt, święto NMP Matki Kościoła. Jest to dzień odpustu u Naszych sąsiadów w parafii NMP Gwiazdy Morza. Zapraszam do udziału.
2. Ze względu na odprawę księży kapelanów z Biskupem Polowym, w dniach 25-28.05.2026r. jestem nieobecny. Kancelaria parafialna pracuje wg harmonogramu.
3. W niedzielę 31 maja 2026 r. o godz. g. 11.00 będzie miała miejsce Rocznica Pierwszej Komunii św. dzieci z roku 2025 r. Zapraszam na spotkanie dziś po Mszy św. o godz. 11.00 dzieci wraz z rodzicami w celu ustalenia szczegółów.
4. Zapraszam rodziny wojskowe na piknik, który będzie miał miejsce w sobotę 30 maja br. na błoniach wokół kościoła w ramach Dnia Dziecka oraz Dnia Rodziny Wojskowej. Jest przewidzianych wiele atrakcji dla najmłodszych i całych rodzin: pokaz sprzętu wojskowego jednostek Garnizonu Ustka, dmuchańce, posiłek wojskowy, popcorn, rodzinne przeciąganie liny itp. Każdy znajdzie coś dla siebie.
5. Grzecznościowo przekazuję zaproszenie z parafii Najświętszego Zbawiciela o pielgrzymce organizowanej w dniach 12-14 czerwca br. do Częstochowy. Zapisy do końca maja u p. Reginy Ulanowskiej oraz u s. Sylwany w zakrystii kościoła Najświętszego Zbawiciela. Koszt 960 zł (przejazd, nocleg, posiłki).
6. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej czyli Boże Ciało. Tradycyjnie uczestniczymy w procesji z parafią NMP Gwiazdy Morza i dekorujemy jeden z ołtarzyków. Osoby chętne zapraszam do współpracy. Został zakupiony nowy baner oraz stelaż na tę uroczystość. Zachęcam naszych parafian - żołnierzy chętnych do uczestniczenia aktywnie w procesji w mundurach polowych, a zarazem do niesienie chociaż jeden odcinek paramentów procesyjnych tak jak to ma miejsce w innych parafiach garnizonowych czy wojskowych, dla podkreślenia uczestnictwa wojska w celebracji liturgicznej, dzieci do sypania kwiatków, a zwłaszcza, te które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii św., aby na procesję były w strojach komunijnych i aktywnie włączyły się w tę uroczystość.