Historia parafii
17 czerwca
Biskup Polowy Wojska Polskiego gen. bryg. Sławoj Leszek Głódź pismem nr 1074/305-CP/92 mianował księdza Dariusza Kowalskiego proboszczem parafii garnizonowej w Ustce.
1 lipca
Z tym dniem nowo mianowany proboszcz objął obowiązki duszpasterskie i z tym dniem rozpoczęła się historia wojskowej parafii w Ustce.
12 września
W Centrum Szkolenia Specjalistów Marynarki Wojennej odbyło się uroczyste nadanie imienia patrona wiceadmirała Józefa Unruga połączone z przysięgą wojskową. W tym dniu, po raz pierwszy w historii CSSMW odprawiono polową Mszę świętą.
5 grudnia
Tego dnia miała miejsce szczególnie uroczysta przysięga, gdyż marynarze i żołnierze garnizonu składali ją w obecności Prezydenta Rzeczypospolitej i Naczelnego Zwierzchnika Sił Zbrojnych - Lecha Wałęsy. W uroczystości uczestniczył również Szef Sztabu Generalnego WP i Dowódca Marynarki Wojennej. Mszę świętą w intencji składających przysięgę odprawił ks. Franciszek Cybula - kapelan prezydenta RP w koncelebrze z miejscowym duchowieństwem.
Po uroczystości dziekan MW RP poświęcił tymczasową kaplicę garnizonową wydzieloną z pomieszczeń tzw. "Zamku", dla posługi duszpasterskiej wśród wojska.
23 stycznia
Biskup polowy erygował w Ustce parafię wojskową po wezwaniem Św. Marka Ewangelisty.
3 września
W ramach uroczystej przysięgi wojskowej marynarzy młodego rocznika - przedstawiciel Prezydenta RP Mieczysław Wachowski wręczył nowy sztandar CSSMW. Poświęcenia sztandaru dokonał Dziekan MW ks. kmdr. Marian Próchniak.
31 stycznia
Drugi już przetarg na wykonanie prac adaptacyjnych budynku koszarowego na kościół i plebanię kończy się rozstrzygnięciem. Prace ruszyły.
28 grudnia
Decyzją Biskupa Polowego został powołany Garnizonowy Zespół Caritas przy Parafii Wojskowej w Ustce.
W oparciu o dekret Biskupa Polowego w w 1999 roku zostało utworzone Centrum Charytatywno-Społeczne Caritas.
4-5 września
na terenie CSMW odbyły się uroczystości 80-lecia szkolenia marynarzy w Polsce i poświęcenia kościoła wojskowego. Rozpoczęła je Msza św., podczas której abp Józef Kowalczyk Nuncjusz Apostolski w Polsce oraz bp polowy WP Sławoj Leszek Głódź dokonali poświęcenia kościoła. W uroczystościach uczestniczyli dowódca MW admirał Ryszard Łukasik, dowódcy flotyll, dowódcy jednostek garnizonu Ustka i przedstawiciele władz wojewódzkich.
Po uroczystościach w kościele nastąpiło poświęcenie krzyża na placu obok kościoła. Krzyż ofiarowało Nadleśnictwo Ustka i nowopowstałe Centrum Charytatywno-Społeczne "Caritas" im. błog. ks. kmdra ppor. Władysława Miegonia.
Przeprowadzono renowację ołtarza i figury św. Marka Ewangelisty. Zamontowano także nowy witraż - dar od dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. I Komunia św. zgromadziła rekordową ilość, bo aż 27 dzieci.
Na uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny do kościoła została zakupiona figura Matki Bożej. Figura została wykonana z drewna lipowego i ustawiona z lewej strony ołtarza. Ukończono także stację Drogi Krzyżowej i zakupiono nagłośnienie do kościoła.
2 marca
Na Mszy św. odbyło się uroczyste poświęcenie Drogi Krzyżowej. Poszczególne stacje ofiarowali nasi parafianie..
Pomieszczenia piwniczne budynku Caritas zostały wyremontowane i adoptowane do funkcji kuchni i stołówki ośrodka. Zaplecze kuchenne i stołówkowe dla 100 osób zostało wyposażone nowocześnie i w myśl obowiązujących norm.